Artroskopia - wziernikowanie

Zabieg wziernikowania stawów (artroskopia) polega na wprowadzeniu do wnętrza stawu specjalnego urządzenia (wziernika - artroskopu) wyposażonego w układ optyczny i oświetlenie pozwalające lekarzowi wykonywującemu zabieg przeprowadzić diagnostykę struktur wewnątrzstawowych.

artroskopia rydułtowy

Podczas wykonywania artroskopii lekarz może podjąć decyzję o wykonaniu zabiegu terapeutycznego lub pobraniu materiału do dalszych badań laboratoryjnych. W tym celu poprzez dodatkowe, niewielkie nacięcia zostają wprowadzane do stawu spejalne narzędzia chirurgiczne, które wykonując zabieg lekarz obserwuje przez atroskop.

Metoda zabiegu artroskopowego wykorzystywana jest najczęściej do przeprowadzania takich zabiegów jak np. usunięcia uszkodzonej części łękotki, wycięcia przerośniętej błony maziowej, zaopatrywanie złamań wewnątrzstawowych, w chorobach reumatoidalnych i wielu innych schorzeniach.

Artroskopia z uwagi na dużo niższy poziom inwazyjności w stosunku do tradycyjnego zabiegu operacyjnego jest obecnie bardzo popularna. Gwarantuje pacjentowi szybszy powrót do zdrowia i aktywności fizycznej leczonego stawu.

Rejestracja

Rejestracja do Poradni Chirurgicznej jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 do 1800

Telefony do rejestracji : 32 729 40 68, 32 729 49 33

Warunki rejestracji

  • posiadanie ważnej legitymacji ubezpieczeniowej
  • skierowanie do poradni wystawione przez lekarza POZ lub innego specjalistę
refundacja z NFZ

Refundacja NFZ

Oddział Chirurgii krotkoterminowej w zakresie Chirurgii Ogólnej. Refundacja NFZ obejmuje wykonanie swiadczeń zgodnie z aktualnym katalogiem świadczeń NFZ.