Pracownia ENDOSKOPOWA

Endoskopia to ogólna nazwa zabiegów diagnostyczno-leczniczych polegających na badaniu wnętrza ciała przy wykorzystaniu endoskopów.

pracownia endoskopii

Badania endoskopowe polegają na wprowadzaniu do wnętrza ciała pacjenta sondy endoskopu wyposażonej w światłowód oświetlający badane miejsce oraz mikrokamerę przekazującą lekarzowi wykonującemu badanie obraz badanego pola.

Sonda wyposażona jest również w specjalny kanał narzędziowy przez który lekarz może wprowadzić mikronarzędzia, za pomocą których możliwe jest wykonanie dodatkowych czynności w obserwowanym polu badania.

Za pomocą wprowadzanych narzędzi najczęściej wykonuje się pobranie materiału do badania laboratoryjnego, ale również istnieje możliwość wykonania zabiegów np. zatamowanie krwawienia z wrzodów żołądka, usuwanie żylaków przewodu pokarmowego, polipów itp.

Badanie endoskopowe zaliczane jest do zabiegów inwazyjnych i wykonywane jest w zależności od jego zakresu w różne metody znieczulenia przy zachowaniu restrykcyjnych warunków sterylności.


sterylizacja

Sterylizacja

W naszej pracy chirurgów sterylizacja wykorzystywanych narzędzi zabiegowych to jeden z najważniejszych procesów. W tym zakresie spełniamy najwyższe normy stosując najnowocześniejsze urządzenia VACUKLAW firmy MELAG, światowego lidera w dziedzinie sterylizacji.

Rejestracja

Rejestracja do Poradni Chirurgicznej jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 do 1800

Telefony do rejestracji : 32 729 40 68, 32 729 49 33

Warunki rejestracji

  • posiadanie ważnej legitymacji ubezpieczeniowej
  • skierowanie do poradni wystawione przez lekarza POZ lub innego specjalistę
refundacja z NFZ

Refundacja NFZ

Oddział Chirurgii krotkoterminowej w zakresie Chirurgii Ogólnej. Refundacja NFZ obejmuje wykonanie swiadczeń zgodnie z aktualnym katalogiem świadczeń NFZ.