Tłuszczaki

Tłuszczaki to niewielkie wyczuwalne guzki które występują w tkance podskórnej. Jak sugeruje sama nazwa, są zbudowane z odkładających się tkanek tłuszczowych.

usuwanie tłuszczaków rydułtowy

Najczęstsze występowanie tłuszczaków obserwujemy na tułowiu, karku, pośladkach, przedramieniach oraz ramionach. Zwykle mają one okrągły lub wydłużony kształt.
Tłuszczaki mogą wystepować pojedyńczo lub w grupach i charakteryzują się tym że można je nieznacznie "przesuwać". Chociaż w wiekszości przypadków tłuszczaki są małe to czasami może dochodzić do ich rozrostu i osiągnięcia nawet ponad 6 cm długości.

Sam tłuszczak nie boli, ale może on powodować występowanie bólu na wskutek ucisku na nerwy lub np. ocierania się o odzież.

W medycynie tłuszczaki zaliczane są do grupy nowotworów niezłośliwych i nieszkodliwych jeżeli nie powoduje ubocznych skutków swojego występowania, jednak nie należy ich bagatelizować.

Jedynie lekarz specjalista po przeprowadzeniu badań może stwierdzić czy wyczuwalne zmiany pod powierzchnią skóry to tłuszczaki czy też inne zmiany nowotworowe i czy należy je pozostawić czy należy je leczyć.

Operacja usunięcia tłuszczaków wykonywana jest w trybie chirurgii krótkoterminowej.

Rejestracja

Rejestracja do Poradni Chirurgicznej jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 do 1800

Telefony do rejestracji : 32 729 40 68, 32 729 49 33

Warunki rejestracji

  • posiadanie ważnej legitymacji ubezpieczeniowej
  • skierowanie do poradni wystawione przez lekarza POZ lub innego specjalistę
refundacja z NFZ

Refundacja NFZ

Oddział Chirurgii krotkoterminowej w zakresie Chirurgii Ogólnej. Refundacja NFZ obejmuje wykonanie swiadczeń zgodnie z aktualnym katalogiem świadczeń NFZ.