Żylaki kończyn dolnych

Żylaki to widoczne, trwałe, odcinkowe rozszerzenie żyły lub żył układu powierzchownego. Żylaki oprócz dyskonfortu estetycznego są powodem dokuczliwych dolegliwości, powodują uczucie "zmęczenia" nóg, często występują skurcze nocne, obrzęki oraz pieczenie. Dolegliwości związane z występowaniem żylaków nasilają się w ciągu dnia i łagodnieją częściowo w trakcie chodzenia lub po położeniu się.

żylaki kończn dolnych

Powodem powstawania żylaków jest osłabienie struktury żył, a w szczególności zastawek żylnych, które źle spełniając swoją funkcję zamiast pomagać w "pompowaniu" krwi w kierunku serca powodują jej cofanie się i wzrost ciśnienia co powoduje ucisk na ściany żył, które tracąc swoją elastyczność trwale odkształcają się tworząc żylaki.

Jeżeli występują u Ciebie takie objawy jak bolesne skurcze mięśni, ból stóp lub podudzi, uczucie ciężkich zmęczonych nóg, obrzęki które najczęściej występują wieczorem lub pajączki naczyniowe to najwyższy czas, aby zgłosić się do lekarza i wykonać odpowiednie badania diagnostyczne.

W diagnostyce schorzeń żył kończyn dolnych najczęściej wykorzystywane jest badanie USG Dopplerowskie, całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne, za pomocą którego lekarz jest w stanie określić stan naszych zastawek żylnych oraz ich pracę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Zabiegi usuwania żylaków metodą laserową i skleroterapii są wykonywane wyłącznie komercyjnie.

Rejestracja

Rejestracja do Poradni Chirurgicznej jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 do 1800

Telefony do rejestracji : 32 729 40 68, 32 729 49 33

Warunki rejestracji

  • posiadanie ważnej legitymacji ubezpieczeniowej
  • skierowanie do poradni wystawione przez lekarza POZ lub innego specjalistę
refundacja z NFZ

Refundacja NFZ

Oddział Chirurgii krotkoterminowej w zakresie Chirurgii Ogólnej. Refundacja NFZ obejmuje wykonanie swiadczeń zgodnie z aktualnym katalogiem świadczeń NFZ.